Centrum Zdrowych Stóp

Pękające pięty to częsta dolegliwość, która zaniedbana może doprowadzić do tworzenia się głębokich rozpadlin i pojawienia się stanu zapalnego. Pęknięcia te bywają bolesne, a ze względu na estetykę stanowią powód złego samopoczucia psychicznego.

Przyczyny pękania skóry na piętach można szukać w źle dobranym obuwiu – gdy podeszwa jest twarda i nie zapewnia stopom odpowiedniej amortyzacji, bądź obuwie jest wykonane z tworzywa sztucznego, jest sztywne i ciasne. Istotną przyczyną tworzenia się rozpadlin jest nieprawidłowe usuwanie zrogowaciałej skóry na piętach oraz brak odpowiedniego nawilżenia, co powoduje utratę elastyczności skóry. Pęknięcia mogą pojawiać się również w konsekwencji nieprawidłowego przetaczania stóp oraz deformacji w układzie szkieletowym stóp, a także gdy stopy są zbyt obciążone, co dotyczy głównie osób otyłych. Schorzenie to może towarzyszyć niekiedy zakażeniom grzybiczym i łuszczycy, a także przyjmowaniu niektórych leków (np. na rozrzedzenie krwi).

Jak wygląda przebieg terapii pękających pięt?

Pęknięcia na piętach usuwane są przy pomocy sterylnych i jednorazowych narzędzi podologicznych oraz odpowiednio dobranych frezów. Następnie  nakładany jest preparat wspomagający leczenie i w niektórych przypadkach pięty zaopatrywane są w specjalistyczny opatrunek.

Jeśli pęknięcia nie są zbyt głębokie i nie towarzyszy im proces zapalny, podolog jest w stanie je usunąć nawet podczas pierwszego zabiegu. Kilku wizyt i specjalnej terapii będą wymagały głębsze rozpadliny.

Jedynie ścisła współpraca z podologiem, czyli regularne stosowanie zalecanych produktów do pielęgnacji domowej i kontrolne wizyty zapewniają długofalowe powodzenie terapii pękających pięt. Warto również zadbać o picie odpowiedniej ilości wody, noszenie bawełnianych skarpetek i wygodnego obuw

Dane kontaktowe

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu pedicure leczniczego, a także z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz z usług fryzjerskich.

ul. Żwirki i Wigury 10, Gdańsk-Zaspa

+48 782 555 543

kontakt@centrumzdrowychstop.pl

Zabiegi z zakresu pedicure leczniczego umawiane są po uprzednim kontakcie telefonicznym.