Centrum Zdrowych Stóp

Do jednego z najpoważniejszych powikłań cukrzycy należy tzw. zespół stopy cukrzycowej. Dochodzi do niego najczęściej na skutek uszkodzenia nerwów (neuropatia, polineuropatia) i naczyń krwionośnych (angiopatia) w wyniku długoletniej choroby. Do niepokojących objawów w obrębie stóp należą: zaburzone odczuwanie bólu, dotyku lub zmiany temperatury, opuchlizna, drętwienie, uczucie pieczenia, częste skurcze, a także pękanie naskórka i zmiany na paznokciach. Konsekwencją nieleczonej stopy cukrzycowej może być pojawienie się głębokich owrzodzeń, co niekiedy doprowadza do martwicy. Wówczas może dojść do konieczności amputacji kończyny.

Jaki jest przebieg terapii?

Osoby dotknięte syndromem stopy cukrzycowej powinny ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i być pod stałą opieką podologa. W gabinecie podologicznym pielęgnacja stóp diabetyków polega na wnikliwej diagnozie, prawidłowym skracaniu paznokci oraz usuwaniu hiperkeratozy (zrogowaciałego naskórka) przy zachowaniu najwyższych standardów higieny. Wskazany jest także odpowiedni dobór wkładek do obuwia, które odciążą stopy. Tylko regularna kontrola stanu stóp i profesjonalnie przeprowadzone zabiegi pedicure leczniczego, mogą zminimalizować ryzyko powstania groźnych powikłań stopy cukrzycowej.

Dane kontaktowe

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu pedicure leczniczego, a także z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz z usług fryzjerskich.

ul. Żwirki i Wigury 10, Gdańsk-Zaspa

+48 782 555 543

kontakt@centrumzdrowychstop.pl

Zabiegi z zakresu pedicure leczniczego umawiane są po uprzednim kontakcie telefonicznym.