Centrum Zdrowych Stóp powstało z myślą , by przynieść Państwu ulgę w dolegliwościach stóp i przywrócić im estetyczny, zdrowy wygląd. Jest to miejsce, gdzie znajdą Państwo kompleksową i fachową opiekę w zakresie specjalistycznej pielęgnacji stóp.

Centrum Zdrowych Stóp oferuje zabiegi z zakresu podologii, czyli diagnozowania, profilaktyki i leczenia chorób stóp. Jest to dziedzina z pogranicza medycyny i kosmetologii, która w Polsce jest jeszcze mało znana, ale szybko się rozwija.

Pedicure leczniczy różni się od tradycyjnego pedicure kosmetycznego. Przede wszystkim zabiegi pedicure leczniczego mają na celu zlikwidowanie przyczyny bólu w obrębie stóp, usunięcie zrogowaceń oraz wspomaganie leczenia chorób paznokci i skóry stóp. Specjalista podologii ma za zadanie dobrać odpowiednią terapię dla danego schorzenia stóp, dlatego musi posiadać podstawową wiedzę między innymi z zakresu dermatologii, ortopedii i diabetologii. Najczęściej do podologa zgłaszają się osoby cierpiące z powodu odcisków, brodawek wirusowych (kurzajek) czy wrastających paznokci. Na pomoc mogą liczyć także  osoby po urazach paznokci (rekonstrukcja paznokci), a także zmagające się z nadmiernym rogowaceniem skóry stóp, czy pękającymi piętami. Często klientami gabinetów podologicznych są osoby chorujące na cukrzycę , które są szczególnie narażone na powikłania związane z chorobami stóp. Diabetycy zgłaszają się w ramach profilaktyki zespołu stopy cukrzycowej, co zapewnia im utrzymanie stóp pod stałą kontrolą. W niektórych przypadkach specjalista podologii kieruje na konsultację między innymi do lekarza dermatologa lub ortopedy.

W Centrum Zdrowych Stóp zabiegi przeprowadzane są  w oparciu o wiedzę , doświadczenie i nowoczesny sprzęt.  Wysokiej klasy frezarka oraz narzędzia podologiczne niemieckiej firmy RUCK zapewniają zabiegi na najwyższym poziomie. Skuteczne wsparcie terapii stanowią również profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne i lecznicze marki Peclavus i Remmele’s Propolis. Preparaty te oparte są naturalnych składnikach takich jak zioła, czy miód i nie zawierają sztucznych zapachów, barwników oraz olejów silikonowych.  Dla każdego klienta przygotowany jest pakiet narzędzi sterylnych oraz jednorazowego użytku . Zapewnienie Państwu bezpieczeństwa i komfortu są nadrzędnym elementem każdego zabiegu.
Nasze stopy niosą nas przez całe życie, dlatego warto dbać nie tylko o ich ładny wygląd, ale przede wszystkim o ich zdrowie. Regularne wizyty w gabinecie podologicznym sprawią, że Państwa stopy będą w doskonałej kondycji, co jest gwarancją dobrego samopoczucia.

BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGÓW

Wszystkie zabiegi w Centrum Zdrowych Stóp przeprowadzane są z najwyższą dbałością o zasady bezpieczeństwa i higieny. Narzędzia używane do zabiegów są każdorazowo poddawane dezynfekcji, myciu, następnie pakowane są do osobnych jednorazowych pakietów i poddawane sterylizacji. Część narzędzi jest jednorazowego użytku. W ten sposób eliminowane jest ryzyko zakażenia chorobami pochodzenia bakteryjnego, wirusowego i grzybiczego. W celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa i komfortu, po specjalistycznych  zabiegach stopy zaopatrywane są w odpowiednie opatrunki odciążające. Wszystkie te procedury stosowane są po to , by zapewnić Państwu zabiegi wykonywane na najwyższym poziomie, zgodnie z międzynarodowymi standardami higieny.

PIERWSZA WIZYTA

Pierwsza wizyta w Centrum Zdrowych Stóp wiąże się z analizą  budowy i diagnozą różnych dolegliwości stóp. Dowiedzą się Państwo szczegółów na temat proponowanej terapii oraz przewidywany jej koszt. Na pierwszym spotkaniu zostanie założona Karta Pacjenta, która będzie każdorazowo uzupełniana przy kolejnych wizytach. Dzięki temu będziemy mogli wspólnie obserwować postępy po przeprowadzonych zabiegach.

Kontakt

Centrum Zdrowych Stóp
ul. Żwirki i Wigury 10
80-463 Gdańsk-Zaspa
(budynek vis a vis Pasażu Handlowego "Lotnia")

spec. podologii Paulina Nowicka-Kaczmarczyk
tel. 782 555 543

spec.podologii Agnieszka Ratajczak-Chrzanowska tel.889 118 014